מבקרים את הקרובים שלכם בחו"ל? אל תבואו בידיים ריקות!

נסיעה לחו"ל לביקור של קרובי משפחה היא תמיד הזדמנות לחזק את הקשר המשפחתי ולהשלים פערים. ואיך אפשר לבקר את קרובי המשפחה שלא ראינו הרבה זמן ולבוא בידיים ריקות? כמו ישראלים טובים, חשוב להביא איתנו מתנה באווירה ישראלית שתזכיר להם את הבית. במאמר הזה נבין למה כדאי להביא מתנה וכמובן ניתן טיפים לבחירת המתנה המושלמת וגם כמה רעיונות למתנות שוות שישמחו את קרובי המשפחה שלכם.

סימן לכבוד ולהערכה

כאשר ישראלים מבקרים את קרוביהם המתגוררים בחו"ל, לעיתים קרובות יש ציפייה שבשתיקה שהם יביאו איתם מתנה. מסורת זו מושרשת עמוק בתרבויות רבות בעולם, כולל התרבות הישראלית. מתנות אינן נוגעות רק לפריטים חומריים, זוהי מחווה שמראה כבוד, הערכה והכרה בקשר שאתם חולקים עם מישהו.

ביקור קרובי משפחה בחו"ל משמעותו פעמים רבות גישור על פערים – לא רק גיאוגרפיים, אלא גם תרבותיים ומבוססי זמן. הזמן שאתם מבלים בנפרד יכול להוביל לשינויים בהעדפות, באורח החיים ובצרכים. הבאת מתנה מסמלת שלמרות המרחק והפרש הזמן, הקשר נשאר חשוב.

 

בחירת המתנה הנכונה

בעת בחירת מתנה, חשוב להביא בחשבון כמה גורמים חשובים:

 1. רלוונטיות: ודאו שהמתנה מתאימה לאדם שלו אתם מעניקים אותה. שקלו את תחומי העניין, התחביבים והצרכים שלהם. אם אינכם בטוחים, מתנות המשקפות תרבות ישראלית או מוצרים ייחודיים מישראל יכולים להיות הימור בטוח, שכן הן מביאות מגע של בית לקרוביכם.
 2. ניידות: מכיוון שאתם נוסעים, בחרו במשהו קל משקל וקל לאריזה. זה יבטיח שלא תצטרכו להתפשר על דברים חיוניים אחרים במזוודה שלכם.
 3. סנטימנטליות: מתנה שיש לה משמעות רגשית יכולה הרבה פעמים להיות בעלת ערך גבוה יותר מאשר הערך הכספי שלה. חשבו על פריטים שמזכירים לקרוביכם זיכרונות משותפים, רגעים משפחתיים או בדיחות אישיות.
 4. קשר ליהדות: טלית ומזוזות מישראל או ספרים הקשורים לדת היהודית, יכולים להיות מתנה סנטימנטלית שתגביר את תחושת הקרבה שלהם לקהילה.
 5. שימושיות: בעוד שפריטים דקורטיביים הם מקסימים, מתנות פרקטיות יכולות להיות מוערכות יותר מכיוון שניתן להשתמש בהן בחיי היומיום. פריטים המשלבים אסתטיקה ופונקציונליות הם אידיאליים.
 6. טעם מקומי: מתנות שמציגות משהו מיוחד על ישראל או על תרבותה יכולות להיות דרך נהדרת להזכיר לקרוביכם את הבית.

מתנות לדוגמא לקרוביכם בחו"ל

בחירת המתנה המושלמת יכולה להיות מאתגרת, חוץ מאתרים, כמו אתר פליקלאק, שמציעים רעיונות למתנות לכל אירוע שהוא, אספנו עבורכם כמה רעיונות של מתנות לדוגמה שנחשבות ליקרות ערך עבור ישראלים החיים בחו"ל:

 • אוכל ונשנושים ישראליים: במבה, חלבה, תה ישראלי או בקבוק יין ישראלי יכולים להביא טעם של בית לקרוביכם.
 • מוצרי יופי מים המלח: מינרלים מים המלח ידועים ביתרונות הבריאותיים והיופי שלהם. מוצרים כמו מסכות פנים, קרמים או מלחי אמבט יכולים להיות מתנה מצוינת.
 • תכשיטים: חשבו על פריטים המציגים סמלים של ישראל, כמו חמסה, מגן דוד, או אפילו שרשראות שם אישי בעברית.
 • אומנות ומלאכת יד: עבודות יד של אומנים ישראלים מקומיים יכולות להיות ייחודיות ומיוחדות כאחד. פריטים כמו קערות קרמיקה, צלחות נוי או שטיחי קיר יכולים להוסיף נופך של תרבות ישראלית לביתם.
 • משחקים או צעצועים ישראליים: אם לקרוביכם יש ילדים, שקלו משחקי קופסה, פאזלים או צעצועים ישראליים שיכולים לספק גם כיף וגם חינוך תרבותי.
 • ביגוד: חולצת טריקו או כובע עם אותיות או סמלים עבריים יכולים להיות תזכורת אופנתית ומהנה לבית.

לסיכום

איחוד עם בני משפחה מעבר לגבולות בינלאומיים הוא יותר מסתם הזדמנות להדביק את הפער; זהו מפגש של תרבויות, זיכרונות משותפים וקשרים מושרשים. המסורת של הבאת מתנה, השזורה עמוק בתרבות הישראלית, משמשת כדי לשקף את הקשר הייחודי וההערכה שלנו זה כלפי זה. בעוד שפעולת בחירת המתנה עשויה להיראות מאתגרת, המחשבה והכוונה מאחוריה הן מה שחשוב באמת. מתנות שמתמצתות את מהות הבית או משקפות חוויות משותפות או את הייחודיות של התרבות הישראלית יכולות לגשר על המרחק הפיזי ולהזכיר ליקירינו שהקשרים בינינו נשארים איתנים. כישראלים, יש לנו את הזכות לייצג מורשת והיסטוריה עשירה, ובאמצעות בחירות המתנות שלנו, אנו יכולים לחלוק חלק מהמורשת הזו עם קרובינו.

נגישות