עם תרמיל ומקל: מטיילים בטבע? הינה כמה טיפים חשובים לטיול המושלם

רוצים לצאת לטיול כיפי בארץ? לצאת לקמפינג או אפילו לעשות טראק מעבר לין? לא משנה איפה תבחרו לטייל, מה שחשוב זה שתתכוננו לטיול בצורה הטובה ביותר. בין היתר כדאי שהטיול יעבור בשלום ובצורה מיטבית. אם אתם רוצים לצאת לטייל בחיק הטבע, יש כמה דרכים להפוך את הטיול לבטוח, אטרקטיבי וכיפי. אז איך עושים זאת? הנה כמה טיפים חשובים:

בחרו את יום הטיול לפי מזג האוויר

לפני שאתם יוצאים לטייל, בכל מקום ובכל עונה – כדאי לבדוק את מזג האוויר. נסו לבדוק מה יהיה מזג האוויר ביום בו אתם רוצים לצאת לטייל. באתר יש לבדוק אם ביום הטיול מזג האוויר יהיה חם, מעונן חלקית, שרבי או נעים.

בדיקה כזאת נחוצה כדי שאתם תדעו לכם בכלל לצאת מהבית ואם כן, מתי כדאי לעשות זאת. מלבד הנוחות בבדיקת מזג האוויר, חשוב לשים לב שאין סכנות או מפגעי טבע שעלולים להתרחש באותו היום, כמו: מפולות, שיטפונות, סערה או גלי ים מסוכנים (ביציאה אל חוף הים), ושאר מפגעי טבע שעלולים לקרות באמצע הדרך. בחרו את היום לפי מזג האוויר וגם את היעד, ותכננו את השהייה שלכם בטבע כך שתהיו מוכנים לכל אירוע שיגיע.

לבשו לבוש מתאים

כשאתם יוצאים לטיול, כדאי לבחור בלבוש מתאים עבור הטיול שלכם. שימו לב שאתם מצוידים ובנעלי הליכה טובות, מכנסיים עבים קצרים וחולצה קצרה, עדיף טרמית לחורף או סופגת ומנדפת זיעה לקיץ. לטיול בימי הקיץ יש להצטייד בכובע רחב שוליים להגנה מפני השמש. בחורף כדאי ללבוש ביגוד בשיטת ה"בצל" שיטה אשר מאפשרת להוריד שכבות של ביגוד לפי מזג האוויר ולפי הצורך. ביגוד מתאים הוא חלק בלתי נפרד מההתארגנות שלכם לטיול.

 

 

קחו עמכם ציוד טיולים

רבים אנשים שבוחרים ציוד טיולים שיהפוך את הטיול להרבה יותר יעיל. שימו לב אם אתם צריכים ציוד כמו: גזיה, ג'ריקן עם מים, מחצלות, תרמיל שיש בו את כל מה שצריך לטיול ועוד. שימו לב שיש לכם ציוד שכל בנאדם צריך כשהוא יוצא אל הטבע. כדאי לקנות ציוד איכותי מחנות טיולים מוכרת, אשר תוכל לספק לכם מקסימום ביטחון ובטיחות בשימוש בציוד, תוך קבלת מוצרים שיחזיקו מעמד זמן רב.

תכננו את המסלול מראש

כדאי להבין מהו המסלול אליו אתם מתכוונים לצאת ולדעת לאן אתם מגיעים ומה מחכה לכם במסלול. תכננו את המסלול לפי היכולות שלכם. ברחבי הארץ והעולם יש טיולים למיטיבי לכת, יש טיולים בדרגת קושי קלה, יש טיולים בדרגת קושי בינונית וכולי. כדאי לבדוק כי המסלול שאתם בוחרים תואם את היכולות שלכם או של הקבוצה שאיתה אתם יוצאים לטייל.

לסיכום

בארץ ישראל וגם בעולם לא חסרים מקומות בהם אפשר לטייל בכיף. כדי לצאת לטייל ולעשות זאת בביטחון ועל הצד הטוב והנוח ביותר- חשוב לבצע את כל הבדיקות הנחוצות לפני הטיול, ולקחת עמכם את הציוד המתאים, כמו גם את הלבוש הנכון ואת הפריטים אשר יגנו עליכם בזמן הטיול ויספקו תחושת נוחות בכול צעד ושעל.

נגישות