סטרס ומתח אאוט: איך להירגע מהלחץ של חיי היומיום – בדרכים טבעיות בלבד

אורח החיים במאה ה-21 הוא שונה לאין שיעור מאשר בעשורים הקודמים, לא מעט בעקבות הלחץ הרב שמפועל גם במסגרת יום העבודה עם שעות עבודה ארוכות, ניהול של חיי משפחה לצד קשרים חברתיים ורצון להצליח גורמים גם לחזקים ביותר להישבר. אם אתם חשים כי הלחץ בחיי יום יום מכריע אתכם, עכשיו זה הזמן להכיר את כל הדרכים הטבעיות בהן ניתן לנקוט, לטובת איזון הנפש והירגעות שהיא חיונית בעבור כל אדם, כפי שנציג בסקירה הבאה.

ביקור בחדר מלח

בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד הכולל שהייה בחדר מלח. למעשה, חדרי מלח מהווים הזדמנות מעולה בעבורכם להירגע מהלחץ של היום יום ואף להרוויח יתרונות בריאותיים, בשל שהייה המתרחשת בתוך חדר מעוצב הבנוי כולו מגבישי מלח טבעי שנועדו לסייע לטובת התמודדות עם בעיות נשימה אך גם עם לחץ כרוני שעשוי להוביל גם ללחצים. כל מה שצריך לעשות הוא להזמין מראש את המקום ולהביא איתכם ספר או אוזניות להאזנה לפודקסט או מוזיקה, כחלק מיצירה של זמן איכות שלכם עם עצמכם או עם בני המשפחה, בדרך טבעית וללא תופעות לוואי.

תרגול מדיטציה

דרך טבעית ומצוינת לטובת הפחתה של לחצים בחיי יום יכולה להתבצע באמצעות תרגול של מדיטציה, גם לפרק זמן קצר של 10 דקות בלבד. כאן תמצאו מדריך המפרט אודות מדיטציה וטכניקות מעולות לתרגול, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מרחב אישי שבו אתם מצליחים להפחית את המחשבות הטורדניות ואף לעורר מחדש את הנפש שלכם.

 

 

מפגש עם חברים

מתי בפעם האחרונה יצאתם למפגש עם חברים קרובים? אם עבר זמן רב, עכשיו הגיע הזמן לשלוח זימון לכולם לטובת יציאה משותפת למסעדה טובה, בית קפה או אפילו אירוח שמתבצע אצלכם בבית. השהייה ביחד עם החברים שלכם תאפשר לכם לפרוק את אשר על ליבכם ואף לקבל הסחת דעת מטרדות היום יום. ככל שאתם משתפים יותר בתחושות שלכם כך תוכלו לקבל מענה רגשי המגיע מהאנשים הקרובים לכם ביותר, כחלק מהבנה כי סטרס כרוני משפיע לא רק היכולת שלכם לתפקד בעבודה אלא גם על היכולת שלכם ליצור קשרים חברתיים.

יציאה לחופשה

שחיקה המתבצעת על רקע של עבודה מאומצת לצד ניהול של חיי משפחה היא אחת הבעיות המרכזיות שמובילות לרמות גבוהות של לחץ. אם אתם חשים שאתם לא מצליחים לשמור על מורל גבוה ואף באנרגיה ירודה, סגרו לעצמכם חופשה של יום או אפילו סוף שבוע כאן בישראל, כחלק מיצירה של זמן איכות ביחד עם בני הזוג או בני המשפחה ובהתאם לכך גם יכולת לשכוח לרגע מצרות היום יום, ולהתמקד בעצמכם. במסגרת השהות שלכם מומלץ לשלב גם טיפולי ספא כמו למשל מסאג', לטובת הירגעות מקסימלית.

הליכה

ההשפעות של פעילות גופנית ידועות לכל בכל הקשור לשמירה על אורח חיים בריא ומאוזן, אולם לספורט יש חשיבות גם מבחינת היכולת להירגע מטרדות היום יום. יציאה להליכה בכל יום עם חבר או חברה או אפילו עם עצמכם תסייע לכם ליצור מערך שמאפשר להימנע ממחשבות כמו גם טרדות אלא לשחרר ואף ליצור שיחה שתחזק את הגוף וגם את הנפש.

לסיכום

מרגישים שהלחץ משפיע על הנפש שלכם? ובכן, אין מדובר בגזרת גורל. ניתן ואף רצוי לנקוט בפעולות כבר עכשיו, כחלק מהבנה כי ניהול נכון של סדר היום הכולל בין היתר פעילויות כמו למשל ביקור בחדר מלח, יציאה לחופשה מעת לעת, הליכה או אפילו תרגול של מדיטציה מהווה דרך מצוינת להפחית את החרדות והלחצים ובהתאם לכך להוביל לחיזוק המתבצע גם מבחינה גופנית אבל בעיקר מבחינה נפשית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות