יוסי שינובר היועץ העסקי מכין אתכם לרילוקיישן: איך מוצאים עבודה בחו"ל?

תמיד רציתם לחיות ולעבוד בחו"ל? אם כן, אתם לא לבד. אנשים רבים נמשכים לרעיון של עבודה בחו"ל ויציאה להרפתקה בין-לאומית. עם זאת, המחשבה על ניווט בשוק עבודה חדש והסתגלות לתרבות שונה יכולה להיות מרתיעה. במאמר זה, היועץ העסקי יוסי שינובר משתף חמישה טיפים למציאת עבודה בחו"ל. בין אם רק עכשיו סיימתם לימודים במוסד אקדמי, באמצע הקריירה או מחפשים אתגר חדש, טיפים אלה יעזרו לכם לנווט בתהליך חיפוש העבודה ולהשיג את עבודת חלומותיכם בחו"ל.

בדיקה של שוק העבודה באיזור המבוקש

לפני שתתחילו לשלוח קורות חיים, חשוב לקרוא קצת על שוק העבודה במדינה שבה אתם מעוניינים ולהבין איך הוא עובד. בדקו את סוגי המשרות הזמינות, את התעשיות המשגשגות ואת הכישורים הנדרשים לכל תפקיד. יוסי שינובר מציע להתחיל בחיפוש בלוחות דרושים כדי לקבל מושג על אילו תעשיות קיימות באיזור. כדאי גם ליצור קשר עם אנשים שיש להם ניסיון בעבודה בחו"ל. צור קשר עם בוגרים מהאוניברסיטה, עמיתים לשעבר או מכרים.

התאימו את קורות החיים שלכם

בעת הגשת מועמדות למשרות בחו"ל, חשוב להתאים את קורות החיים לסטנדרטים של המדינה. בהתאם למיקום, ייתכנו ציפיות שונות לגבי האורך, הפורמט והתוכן של מסמכים אלה. לדוגמה, במדינות מסוימות, מקובל לכלול תמונה בקורות החיים, בעוד שבאחרות, זה נחשב לא מקצועי. בנוסף, הקפידו להדגיש ניסיון בינלאומי, אם יש, כישורי שפה ורגישות תרבותית. תכונות אלה יכולות להבדיל אתכם ממועמדים אחרים.

 

 

יצירת קשרים

נטוורקינג הוא חיוני בכל חיפוש עבודה, אבל במיוחד כאשר מחפשים עבודה בחו"ל. יצירת קשרים ושמירה עליהם במדינה הרצויה יכולות להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה ולקבל תמיכה חשובה במהלך המעבר. אתם יכולים להצטרף לקבוצות מקצועיות בלינקדאין, להשתתף באירועים או בכנסים בתעשייה ולפנות למגייסים בתחום שלכם. נטוורקינג יכול לעזור גם בהבנה טובה יותר של תרבות העבודה באיזור. חיבור עם המקומיים ילמד אתכם את הנורמות המקצועיות והנוהגים במקום העבודה.

דרישות השפה

שליטה בשפה יכולה להיות גורם משמעותי במציאת עבודה בחו"ל. בהתאם לתפקיד ולמיקום, ייתכן שתידרש לדבר את השפה המקומית באופן שוטף או להיות בעל רמה מסוימת של מיומנות. גם אם העבודה אינה דורשת כישורי שפה, ידיעת השפה יכולה לתת לכם יתרון משמעותי על אחרים ולהקל על הניווט בחיי היומיום במדינה זרה. יוסי שינובר יועץ עסקי, ממליץ לקחת שיעורים בשפה המקומית אם אינכם שולטים בה. אתם יכולים גם לחפש משרות הדורשות את שפת האם שלכם או לחפש משרות בחברות בין-לאומיות המשתמשות באנגלית כשפה העיקרית.

היו גמישים ובעלי ראש פתוח

לבסוף, כאשר מחפשים עבודה בחו"ל, חיוני להיות גמישים ופתוחים. מעבר למדינה חדשה יכול להיות מאתגר, וייתכנו הבדלים תרבותיים, מחסומי שפה או אתגרים לוגיסטיים שתצטרכו להתגבר עליהם. גמישות ויכולת הסתגלות יכולה לעזור לכם להתמודד עם האתגרים האלה ולהפיק את המרב מהחוויה הזו.

לסיכום

חיפוש עבודה בחו"ל יכול להיות מאתגר בלשון המעטה, אך בעזרת הטיפים ששיתף היועץ העסקי שלנו, יוסי שינובר, זאת יכולה להיות חוויה מרגשת. היא דורשת הכנה וגמישות ובאמצעות הכרת שוק העבודה במקום היעד, התאמת קורות החיים שלכם, נטוורקינג, ידיעת השפה המקומית ושמירה על ראש פתוח, אתם יכולים להגדיל את הסיכויים שלכם למצוא עבודה טובה בחו"ל ולהפיק את המרב מהחוויה הבין-לאומית הזאת.

נגישות