שוק הפשפשים והעתיקות של איל סיר לה סורג הוא היעד לחובבי הקניות המושבעים

צרפת היא יעד מועדף לחופשה, ולא בכדי. המדינה היפה הזו מציעה שפע של מסעדות ברמה גבוהה, אטרקציות, אתרי מורשת וטבע לצד שווקים תוססים שיאפשרו לכם כתיירים להשקיע את הכסף בחוכמה, ואף ליצור חווית קניות מושלמת. אחד מהיעדים המובילים והמומלצים לחובבי קניות הוא שוק הפשפשים והעתיקות של איל סיר לה סונג, עליו נרחיב בסקירה הבאה.

היסטוריה עשירה ומרתקת

איל סיר לה סורג (L'Isle-sur-la-Sorgue) ממקום במחוז ווקלוז בדרום צרפת. מדובר בעיר ציורית וקטנה מאוד שבה מתגוררים נכון להיום רק כ-20,000 בני אדם, רובם נולדו ונשארו במקום. בתקופה של המהפכה הצרפתית הפכה העיר הזו למוקד משמעותי של חיכוכים, כאשר בשנת 1973 נערך קרב שבמסגרתו נשרפו מבנים כמו נהרגו כ-25 מתושבי המקום. שנתיים לאחר המהפכה, העיר נכנסה למצור למשך מספר שבועות ארוכים. למרות ההיסטוריה העקובה מהדם, הצליחה העיר להתאושש ובמאה ה-20 הוקם השוק שהוביל לא רק לגידול בהכנסות אלא גם הפך את העיר למוקד עלייה לרגל, וזאת בשל היותו שוק המציע מגוון עצום של פריטים עתיקים. התעלות שחוצות את העיר לצד גלריות ומסעדות הופכים את העיר הזו למקום מושלם לתיירים אך גם לחובבי הקניות.

איל סיר לה סורג

יעד מושלם לחובבי קניות

שוק הפשפשים והעתיקות פועל בכל יום ראשון ומציע מגוון עצום של פריטים לרכישה, החל מכלי בית ועד תוצרת חקלאית מקומית משובחת. עם השנים הפך השוק למקום עלייה לרגל של חובבי עתיקות, כאשר נכון להיום השוק ממוקם במקום השלישי בעולם לסחר בעתיקות. בעבור חובבי קניות, תוכלו לא רק להתחדש בפריטים מיוחדים אלא גם לנצל את השהות לטובת טול באזור, התרשמות מהאווירה הקסומה והחגיגית של העיר ואף לקחת חלק בפעילויות שונות כמו למשל ביקור בגלריות, מסעדות, מוזיאונים וכן הליכה בין התעלות שהופכות את העיר הזו ואת השוק בפרט לפנינה של ממש.

לא רק שופינג

כאמור, שוק הפשפשים והעתיקות הוא מקום שהוא בגדר חובה בעבור חובבי הקניות, אולם בעבור ישראלים שמבקרים בעיר, אי אפשר לפספס גם את הקהילה היהודית שמתגוררת בעיר מזה שנים רבות. הקהילה היהודית הגיעה למקום לאחר גירוש יהודי ספרד, והצליחה להקים בעיר חיי קהילה תוססים שמגיעים לידי ביטוי גם בבנייה של בית כנסת לצד בית קברות שנרשם כאתר מורשת היסטורי. בית הכנסת נרחב מספר פעמים אך עבר תהליך שיקום שבמסגרתו שימש המבנה כבית ספר לקהילה היהודית, מקום כינוס ואפילו כמאפיה. כיום בית הכנסת אינו פעיל, אך עדיין מהווה מקום עלייה לרגל בעבור ישראלים כמו גם תיירים שמגיעים לעיר.

לסיכום

בעבור חובבי שופינג כמו גם היסטוריה, ביקור בעיר מהווה דרך מצוינת לשדרג את הטיול ואף להתחדש בפריטים מיוחדים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר.

 

נגישות