יש לכם אזרחות פורטוגלית? גם בן או בת הזוג יכולים להנות מזה

בשנים האחרונות המודעות של הציבור הישראלי לגבי הנושא של הוצאת אזרחות זרה עלתה, לא מעט בזכות ישראלים אשר הצליחו להנפיק דרכון פורטוגלי על בסיס הוכחת זיקה לאנוסי ספרד ופורטוגל. אם אתם עברתם את התהליך הבירוקרטי הזה ומחזיקים כעת בדרכון אשר מאפשר לכם לעבור בין מדינות האיחוד באופן חופשי, להכניס לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בהנפקה של ויזה לצד שפע של יתרונות נוספים, זה הזמן לבחון האם גם בן או בת הזוג שלכם יכולים ליהנות מכך. כיצד תוכלו לבדוק ובהתאם לכך גם לקדם את התהליך הנכסף? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

אזרחות פורטוגלית לבן זוג – כל מה שצריך לדעת

במידה ואתם קיבלתם את הדרכון הפורטוגלי, אפשר ואף רצוי לבחון אפשרות להוצאת דרכון פורטוגלי בעבור בן או בת הזוג שלכם, אולם צריך לקחת בחשבון כי מדובר בהליך מורכב וקשה יותר. למעשה, מידע נוסף וחשוב בנושא מהווה דרך מצוינת בעבורכם להעשיר את הידע ואף לנצל את האופציה החד פעמית הזו לטובת קידום הליך שמאפשר גם לבני או בנות הזוג לקבל את הדרכון הזה. בשלב הראשון, צריך לבדוק האם בן או בת הזוג הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל, וזאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלת הדרכון על בסיס התיקון לחוק האזרחות. שימו לב כי בדיוק כמו שאתם עברתם את התהליך של הנפקת מסמכים, כך גם בני הזוג נדרשים לכך. בנוסף, תנאי סף של ממשלת פורטוגל בעבור הוצאת דרכון לבני זוג הוא הוכחת רצינות הקשר. על מנת להוכיח, אתם צריכים להנפיק מסמך המעיד כי אתם נשואים לפחות כשלוש שנים, או מוגדרים כידועים בציבור. את המסמך הזה לצד מסמכים נוספים כמו למשל תעודת יושר נדרש להעביר לידיו של עורך דין נוטריון אשר יחתום על המסמכים, כל זאת מתוך מטרה להגיש אותם ובהתאם לכך להתחיל את התהליך של בקשת קבלת אזרחות לבן או בת הזוג של אזרח פורטוגל.

בנוסף לכך, צריך לקחת בחשבון כי לאור ביקורת ציבורית עזה החלה ממשלת פורטוגל להקשיח מאוד את התנאים בעבור בני זוג, ועדות לכך ניתן למצוא בקריטריונים הכוללים בין היתר את ידיעת השפה הפורטוגלית ברמה גבוהה, מקום מגורים בפורטוגל אשר מהווה יתרון משמעותי לצד תחומי עניין אשר נמצאים בממשק עם חברות או מוסדות הנמצאים בפורטוגל. שימו לב כי במידה ואחד או יותר מהילדים שלכם קיבל את הדרכון, הסיכויים להצלחת התהליך עולים באופן משמעותי.

 

 

מדוע  ליווי מקצועי הוא מומלץ?

מאחר והביקוש לקבלת אזרחות פורטוגלית עלה באופן משמעותי בעשור החולף ובהתאם לכך גם זמן ההמתנה, מומלץ ליצור קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום הזה ויכולה לסייע לכם לבצע את כל התהליך על הצד הטוב ביותר ועם ליווי מלא המתבצע לכל אורך הדרך, החל משלב הגשת הבקשה ועד קבלת האזרחות הנכספת. כאמור, קבלת אזרחות פורטוגלית מהווה הזדמנות יוצאת דופן בעבור כל בני המשפחה לפתוח בחיים חדשים – החל מהיכולת לבצע רילוקיישן למדינת פורטוגל הנחשבת למדינה מתקדמת וליברלית מאוד, לצד אפשרות לתעסוקה, לימודים במוסדות להשכלה גבוהה באירופה אפשרות להיכנס לארה"ב ולאוסטרליה ללא צורך בויזה. על כן, ליווי הניתן על ידי משרד אותו מנהל עורך דין המתמחה בתחום של הוצאת דרכון זר בפורטוגל מהווה דרך מצוינת לקבלת ידע וליווי מקצועי לכל אורך הדרך, עד להשלמת ההליך.

לסיכום

בני או בנות זוג של אזרחי פורטוגל זכאים להגיש בקשה לקבלת דרכון, וזאת בתנאי אם עומדים בקריטריונים הקשיחים של ממשלת פורטוגל. שימו לב כי מדובר בהליך ארוך באופן יחסי וכזה הכרוך בלא מעט בירוקרטיה, אולם במידה ומקבלים את הליווי המקצועי ניתן יהיה להוביל ליצירה של מהלך אשר יאפשר בסופו של דבר לבני הזוג לקבל גם הם את הדרכון המבוקש.

נגישות