נושמים עמוק: מה עושים אם חווים התקף חרדה במהלך טיול בחו"ל?

טיול בחו"ל זו הזדמנות מעולה להכיר תרבויות חדשות, להיחשף לנופים מרהיבים וליהנות מתחושת חופש. עם זאת, לפעמים השהייה במקום לא מוכר והידיעה שקיים מרחק עצום ביניכם לבין הבית יכולה לעורר תחושות לא נעימות של סטרס וחרדה. התקפי חרדה יכולים לגרום לנו לתחושה של אובדן שליטה, יחד עם כל מיני תסמינים גופניים כמו תחושת קוצר נשימה, הזעה מרובה, דפיקות לב מהירות ועוד. כשהתחושות הללו מציפות אותנו בזמן טיול בחו"ל, כשאנחנו רחוקים מהסביבה המוכרת שלנו, הן יכולות אפילו להעצים את ההתקף. אז מה תוכלו לעשות כשאתם נמצאים בחו"ל וחווים התקף חרדה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

דברו עם אדם אהוב

הרבה מהתקפי החרדה יכולים לנבוע כתוצאה מהשהייה במקום לא מוכר ובסביבה שאינה דוברת את השפה שלנו. לכם, אם אתם מטיילים עם חבר או עם בן משפחה, כדאי ליידע אותו בנוגע למה שאתם מרגישים כדי שהוא יוכל לסייע לכם. השהייה במחיצת אדם שאנחנו סומכים עליו, ושמסוגל להכיל אותנו ולהבין את הסיטואציה, יכולה מאוד לעזור לנו בשעת מצוקה. כמו כן, אם התקפי החרדה חוזרים על עצמם באופן תכוף, בפורטל טיפולים ישראל תוכלו לקרוא מידע מקיף על התקפי חרדה ועל אופן הטיפול המומלץ עבורם.

התקשרו למישהו שאתם סומכים עליו

אם אתם מטיילים לבדכם או נמצאים עם אדם שמכל מיני סיבות מנוע מלהכיל את הסיטואציה, כדאי שתתקשרו לאדם אחר שיוכל להעניק לכם עזרה מרחוק. תוכלו לדבר איתם בטלפון או אפילו לעשות שיחת וידיאו וכך הוא יוכל ללוות אתכם בזמן ההתקף. אדם זה יכול להיות חבר קרוב, בן משפחה, המטפל שלכם וכל אדם שאתם יודעים שאתם יודעים שתוכלו לדבר עמו באופן הכי פתוח וחופשי.

תשתו מים

כאנשים חווים התקף חרדה, הם לעתים קרובות נוטים להתנשף באופן מהיר, כזה שעלול לייבש את הפה ולהעצים את התחושה הרעה של החרדה. לפיכך, נמליץ לכם למצוא מקום נוח ונעים לשבת בו ולשתות מים בלגימות קטנות עד שתרגישו שאתם נרגעים. במקביל, מומלץ שתנסו להסדיר את הנשימה על ידי שאיפת אוויר עמוקה והוצאה איטית של האוויר. חזרו על הפעולה מספר פעמים.

 

 

לכו לחדר במלון

אם התקף החרדה מגיע בזמן שאתם מטיילים בעיר או באזור בו אתם נופשים, עלו על מונית וסעו למקום בו אתם שוהים. לעתים הסביבה הלא-מוכרת בה את נמצאים יכולה להעצים את תחושת החרדה, במיוחד כשאתם מוקפים באנשים זרים שאינם דוברים את השפה שלכם. הגיעו כמה שיותר מהר לחדר שלכם, שכבו על המיטה והמתינו עד שהתחושה הרעה תחלוף. תוכלו לנסות להסתייע בדרכים טבעיות שיוכלו להוריד מכם את הלחץ, ובמקביל תוכלו לנסות לתרגל תרגילי מיינדפולנס, שיטה שנמצאה יעילה במקרים של התקפי חרדה ושמסייעת להתנתק מהתחושות הרעות ולהתרכז בכאן ועכשיו.

עשו דמיון מודרך

אם מכל סיבה שהיא אין לכם אפשרות ללכת למקום שיאפשר לכם להיות לבד, כמו במהלך נסיעה לדוגמה, נסו לתרגל דמיון מודרך. גם כאן מדובר בשיטה שיכולה לסייע לכם להתמודד עם התקפי חרדה, ובה אתם משתמשים בדמיון שלכם כדי להרגיע את הגוף ולהביא אותו להרפיה.

סיכום

לסיכום, התקפי חרדה הם תופעה לא נעימה, במיוחד כאשר הם תוקפים אותנו במקומות בלתי צפויים כמו טיול בחו"ל. בכל אופן, אם אתם מחפשים כלים להתמודד עם חרדות, נמליץ לכם להסתייע בגורם מטפל מתחום בריאות הנפש שיוכל להנחות אתכם מה לעשות במצבים כאלה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות