עושים את זה נכון! איך יוצאים לטיול עם ילדים קטנים?

כל הורה לתינוק או תינוקות מכיר את תסריט האימה הבא: אתם יוצאים לטיול משפחתי שעבדתם רבות על התכנון שלו – אך התינוק שלכם לא מפסיק לבכות, מסביב כולם מסתכלים עליכם במבטים מיואשים, כאילו שאתם אשמים שהתינוק שלכם בוכה. ואתם רק רוצים לחזור הביתה ומתחרטים על כך שיצאתם לטיול. אבל זה לא חייב להיות כך, יש מספר דרכים שיסייעו לכם לעבור את הטיול בשלום, עם תינוק מחייך ומרוצה – וגם שאתם, כמובן תהיו מרוצים ותוכלו ליהנות מהחוויה המשפחתית – לפניכם מספר דרכים שיהפכו את הטיול שלכם למוצלח!

 

הביאו אתכם מנשא

כל הורה יודע שמנשא הוא פשוט המצאת המאה! כמו קסם, הוא הופך בקלות תינוק בוכה ועצבני, לרגוע ומלאכי! כאשר התינוק שלנו צמוד לחזה שלנו, חש בחום הגוף שלנו, וזז איתנו לכל מקום אליו אנחנו הולכים זה פשוט גורם לו להיות רגוע ומאושר. בנוסף, תינוקות מאוד אוהבים להירדם עלינו כאשר הם על המנשא, וכך גם הידיים שלכם פנויות לדברים אחרים. איך שלא תסתכלו על זה, מנשא לתינוק הוא פתרון מושלם להרגעת התינוק כאשר אתם מטיילים, והוא פשוט פריט חובה לכל טיול!

 

אל תשכחו לקחת בקבוקים מוכנים

בקבוקים מוכנים יכולים להציל כאשר אנחנו יוצאים לטיול, גם אם מדובר בטיול קצר יחסית – כי אי אפשר לדעת מתי התינוק שלנו יהיה רעב. יכול להיות שאתם רגילים להאכיל אותו בשעות קבועות ולכן אתם לא לוקחים בקבוק עמכם. אך כהורים חשוב להיות מוכנים לכל תרחיש, כי מה יקרה אם הוא יצרח מרעב וישאיר אתכם חסרי אונים בלי יכולת להאכיל אותו? בקבוקים קריטיים גם במצב של גמילה מהנקה, כך תרגילו אותו לבקבוק תוך כדי טיול באוויר הצח – מה שיהפוך את חווית האכילה מבקבוק לנעימה יותר עבור התינוק שלכם.

 

השתמשו בתנוחת הקסם – "נמר על עץ"

תינוקות קטנים סובלים לרוב מגזים, מה שגורם להם לכאבים עזים והתכווצויות בבטן. אם התינוק שלכם חווה גזים באמצע הטיול מומלץ להרים אותו בתנוחה של "נמר על עץ", בתנוחה הזו היד שלכם עוטפת את הבטן שלו ובכך מרגיעה את הגזים. ללא תאמינו באיזו קלות תינוק צורח יהפוך לתינוק רגוע ברגע שתרימו אותו לתנוחה האמורה.

 

עגלה

תינוקות מאוד אוהבים לצאת לטיול בעגלה, התנועתיות שבה מרגיעה אותם וגורמת להם להרגיש שהם שוב ברחם. ובנוסף, אם התינוק ירדם עליכם תוכלו להניח אותו בעגלה לשנת ישרים, ואתם תיהנו מידיים פנויות ומהאפשרות לעשות דברים נוספים – כמו לשתות, לאכול או סתם לשוחח עם בני המשפחה האחרים.

צעצועים

הביאו עמכם צעצוע אהוב על התינוק, כך הוא ישחק אתו ויתרכז בו – ואתם תרוויחו עוד זמן לא מבוטל של תינוק שקט ומאושר.

בגדים להחלפה

זה לא סוד שתינוקות מתלכלכים בתדירות גבוהה, בייחוד בטיולים משפחתיים בטבע – או שאתם פולטים על עצמם, או שפיפי או קקי דולפים לבגדים שלהם. לכן מאוד חשוב לקחת איתכם מספר בגדים להחלפה – במיוחד אם אתם בשלב בו אתם גומלים את התינוק שלכם מחיתולים, וגם אם לא, כאמור בגדי תינוקות מתלכלכים בקלות יתרה.

לסיכום

לפני שאתם יוצאים לטיול חשבו על התינוקות שלכם ועל הצרכים שלהם. אתם מכירים אותם הכי טוב, ואתם יודעים מה עושה להם טוב ומה גורם להם להירגע כשלא נעים להם – אם זה מנשא, נמר על עץ או טיול כיפי בעגלה. אל תצאו מהבית בחיפזון, עשו רשימה קבועה של הדברים שהתינוק שלכם זקוק להם לפני שאתם יוצאים מהבית ותלו אותה במקום אסטרטגי, כמו על המקרר למשל – כך אין סיכוי שתשכחו את הדברים שהתינוק שלכם צריך.

נגישות