בדיקות קורונה לפני טיסה: האם זה עדיין הכרחי?

בעקבות מגפת הקורונה שתקפה אותנו בשנת 2020, מדינות רבות יצרו הגבלות על נסיעות בינלאומיות וזאת בכדי לבלום את התפשטות הנגיף ברחבי העולם. אחד האמצעים שיושמו במדינות שונות הוא הדרישה ממטיילים שנכנסים ויוצאים מהמדינה להציג תוצאות של בדיקת קורונה שלילית לפני העלייה לטיסה. עם הפצתם של החיסונים וההקלה בהגבלות הנסיעה בחלקים מסוימים של העולם, אנשים רבים תוהים האם הם עדיין צריכים לבצע בדיקת קורונה כדי לטוס לחו"ל. אז אנחנו פה בשביל לספר לכם את כל מה שצריך לדעת.

האם עדיין צריך לעשות בדיקות קורונה לפני טיסה?

התשובה לשאלה זו יכולה להשתנות, וזאת בהתאם למדינה אליה אתם טסים וממנה אתם חוזרים, וגם בהתאם לדרישות הספציפיות של חברות התעופה שאחראיות על הטיסה שלכם.

כיום מדינות רבות ברחבי העולם עדיין דורשות תוצאת בדיקת קורונה שלילית כתנאי כניסה אל גבולותיהן. זה נכון במיוחד עבור מדינות שלאחרונה הייתה בהם התפרצות מחודשת של המחלה, כמו בריטניה, סין וארצות הברית. קיימים מקרים בהם יש לבצע את הבדיקה מספר ימים מסוים לפני הנסיעה, וזה יכול להשתנות מ-48 שעות ל-72 שעות או יותר. סוג הבדיקה היא לרוב PCR או אנטיגן, שהן בדיקות שנחשבות לאמינות יותר משאר סוגי הבדיקות שקיימות בשוק. בנוסף, קיימות מדינות שעשויות לדרוש מנוסעים להיכנס לבידוד קצר עם ההגעה ליעד, לדוגמה, מטיילים שמגיעים לאוסטרליה נדרשים להתבודד במשך כמה ימים ללא קשר לבדיקה שבוצעה. נהלים אלה כמובן משתנים ממדינה למדינה ומזמן לזמן, אז מומלץ להתעדכן כשאתם מתקרבים אל מועד הטיסה שלכם.

 

 

גם אם המדינה עצמה לא דורשת בדיקת קורונה שלילית כתנאי לכניסה, לחברות התעופה עשויות להיות דרישות משלהן. קיימות חברות תעופה שונות שדורשות להציג לפני העלייה למטוס אישור על כך שהתבצעה בדיקת קורונה ושהיא אכן שלילית, וזאת בלי קשר ליעד אליו טסים. נהלים אלה קיימים על מנת להבטיח את שלומם ובטיחותם של כל הנוסעים ואנשי הצוות שבטיסה. למדנו על בשרנו כמה מורכבים מצבים אלה יכולים להיות, וחברות טיסה רבות רוצות להימנע מכך. לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים.

אם לא נדרשת בדיקת קורונה ביעד – האם עדיין מומלץ לעשות אחת?

בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל היא עדיין דבר מומלץ, מאחר ולמרות שהמגפה העולמית אכן דעכה, עדיין יש מוקדי התפרצות שונים ודבר זה עלול להשפיע על בריאותכם. אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון או שאתם עומדים להיפגש עם אוכלוסיה בסיכון, מומלץ מאוד לבצע בדיקה לפני הטיסה שלכם. אתם לא רוצים לסכן ולפגוע באף אחד מסביבכם. בנוסף, גם למען השקט הנפשי שלכם דבר זה יכול להיות משמעותי ביותר. כיום בדיקות הקורונה הן זמינות מאוד ולא מדובר בטרחה רבה מדי ללכת ולהיבדק.

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה?

אם אתם עומדים לטוס בקרוב ואתם צריכים לעשות בדיקת קורונה בגלל מדינת היעד או שאתם מעוניינים לעשות את הבדיקה בלי קשר למגבלות השונות, אתם יכולים לפנות אל מוקדי בדיקה שונים שקיימים ברחבי הארץ. לחברת AID GENOMICS יש כמה מרכזים ברחבי הארץ בהם יש דוגמים מקצועיים שיוכלו להעניק לכם את השירות הזה. תוכלו לקבל את התשובות תוך זמן מהיר ולשמור את האישור על הבדיקה השלילית על הטלפון הנייד שלכם. על האישורים הללו יש את כל הנתונים הנדרשים והבדיקות האלה מתאימות לכל היעדים הבינלאומיים. האישורים שיינתנו יוכלו ללוות אתכם בטיסות לאירופה, ארה"ב, אוסטרליה ועוד.

לסיכום

אם אתם טסים בקרוב, חשוב לבדוק מהן הגבלות הקורונה במדינת היעד אליה אתם נוסעים. המגיפה אומנם דעכה, אך היא כלל לא נעלמה. נסיעה טובה, ורק בריאות!

נגישות