מטיילים עם הילדים: 5 טיפים להתארגנות נכונה לטיול משפחתי בטבע

החלטה לגבי יציאה עם ילדים טיול בטבע מחייבת התארגנות מוקפדת ותכנון, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי הטיול יצא לדרך על הצד הטוב ביותר ועם שימת דגש על נוחות מקסימלית בעבור כל בני המשפחה. כיצד תוכלו לתכנן את הטיול המושלם ולהימנע מבעיות שעלולות לצוץ ולהשפיע על ההנאה שלכם ושל הילדים? להלן חמישה טיפים להתארגנות נכונה.

קבלת טיפים דרך הדרכת הורים

בעידן המודרני היכולת שלכם כהורים לקבל מידע מהימן בנוגע למגוון נושאים היא קלה ופשוטה יותר מאי פעם. למעשה, קבלת מידע על הדרכת הורים באתר חיבורים הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל מידע מהימן הנותן מענה על סוגיות שמטרידות כל הורה, כמו למשל איך להציב גבולות במסגרת הטיול או כיצד להתמודד עם קונפליקטים שנוצרים במסגרת המשפחה. מדובר בהזדמנות מעולה גם להעשיר את הידע אבל גם לקבל כלים פרקטיים שבהם ניתן יהיה להיעזר במסגרת הטיול, וגם בסיטואציות יום יומיות.

תכנון המסלול מראש

על מנת ליצור טיול מהנה עם הילדים חשוב מאוד לתכנן את המסלול שלכם מראש, ולוודא כי הוא מותאם לילדים. בדיקה של תוואי הדרך הוא חיוני מתוך מטרה לוודא כי הוא מצד אחד לא ארוך מדי אבל גם לא מדי, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי ילדים לרוב הם בעלי אנרגיה רבה אך גם בעלי מבנה גוף פיזי שאינו מאפשר לכם לבצע את הטיול כמו שאתם כמבוגרים יכולים לבצע. בסקירה הזו תוכלו לקרוא טיפים נוספים לארגון טיול שטח, כאשר רצוי להיכנס גם לקבוצות ברשתות החברתיות אשר יכולות לסייע לכם לקבל מידע מהימן אודות מסלולים מומלצים למשפחות.

 

 

בדיקת מזג האוויר

למזג האוויר יש השפעה ישירה על היכולת שלכם להפיק טיול מהנה וכיפי אך גם בטוח. בדיקה של מזג האוויר באזור בו אתם עתידים לבקר כיום או יומיים לפני ההגעה תאפשר לכם להיות רגועים כי מזג האוויר יתאים לטיול שטח ולשהייה באוויר הפתוח. אם למשל אתם מתכננים לצאת לטיול בקיץ, שימו לב כי אתם יוצאים בשעות הלא חמות ובמידה ולחילופין במידה ומראים בתחזית כי מזג האוויר קר וגשום, העדיפו לדחות את הטיול למועד אחר. התקופה האידיאלית לטיולים בטבע כאן בישראל היא בין החודשים מרץ ועד אפריל, עת מזג האוויר קריר אך נעים מאוד.

אריזה נכונה

אריזה נכונה לקראת הטיול חייבת לכלול בין היתר בגדים להחלפה לילדים, תרופות מרשם, תיק עזרה ראשונה כמו גם אוכל, נשנושים ושתייה. מומלץ להכין מראש רשימה עם כל הציוד הנדרש שלכם ולעבור עליה מתוך לוודא שלא שכחתם כלום. כיום דרך אתרים מתמחים בתחום של טיולים בטבע ניתן להוריד ישירות למכשיר הנייד רשימה שיכולה לסייע לכם להבין לעומק מה צריך לארוז ועל מה אפשר לוותר, בהתאם לזמן הטיול ולאזור בו הוא מתקיים.

הפסקות

בתהליך ההתארגנות לטיול צריך לקחת בחשבון כי גם אתם וגם הילדים יכולים להתעייף מאוד, ועל כן רצוי להקפיד על הפסקות קבועות בכל חצי שעה עד שעה, לטובת מנוחה כמו גם אוכל. שימו לב כי אתם מכינים אוכל משביע שיאפשר לכל בני המשפחה להטעין מצברים, בחיק הטבע. על כן, בדקו מראש לגבי נקודות עצירה שיכולות להתאים לכם וכוללות גם ספסלים כמו גם אזור מנוחה מוצל שבו ניתן לשהות עם הילדים, עד להמשך הטיול.

לסיכום

יציאה עם הילדים לטיול בחיק הטבע עשויה להיות מאתגרת למדי, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להצטרף לאלפי משפחות שיוצאות לטיולים בטבע וחוזרות עם חוויות נהדרות ובלתי נשכחות, גם בעבור ההורים וגם בעבור הילדים. והכי חשוב – תהנו!

נגישות