הגיע הזמן להתחדש: פתרונות הצללה מצוינים למרפסות

אם יש לכם מרפסת בבית ואתם פשוט לא מצליחים לשהות בה בימות הקיץ החמים, אתם צריכים לקרוא את המאמר הבא. למה כדאי לכם להתקין פתרון הצללה במרפסת ואילו פתרונות הצללה קיימים? כל התשובות לפניכם.

פתרונות הצללה למרפסת – למה צריך?

אם אתם רוצים לנצל את המרפסת שלכם גם בימים החמים של הקיץ, אתם צריכים להתקין פתרונות הצללה שיאפשרו לכם לעשות זאת. סוככים למרפסת הם פתרון מצוין לכך, אך כמובן שלא רק, יש עוד מגוון פתרונות הצללה שעליהם נדבר מיד. בכל אופן, אם כבר יש לכם מרפסת ודאי שמתם לב שקשה מאד לשבת בה בשעות החמות של היום.

השמש הקופחת מעלה את הטמפרטורות ומעבר לעובדה שזה פשוט לא בריא, קשה מאד ליהנות בחום הזה וכל מה שאתם רוצים לעשות זה להיכנס פנימה למזגן ולסגור חלונות. אגב, פתרונות ההצללה הללו לא טובים רק לעונת הקיץ, כי אם מספקים גם הגנה מפני הגשם. פרגולה מקורה למשל היא פתרון מעולה גם לימות החורף הקרים והגשומים, תוכלו לשבת במפרסת גם כשבחוץ יורד גשם וזה מעולה כמובן.

אילו פתרונות הצללה ניתן להתקין במרפסת?

פרגולה קבועה

כשאנחנו מדברים על פרגולה קבועה אנחנו מתכוונים לשני סוגים של פרגולות, פרגולה קבועה ופרגולה תלויה. הפרגולה הקבועה, שנקראת גם פרגולה צפה, היא פרגולה שכל הזרועות שלה עומדות על הרצפה של המרפסת. היתרון של הפרגולה הזו בא לידי בחוזר וביציבות שלה, עם זאת חשוב לציין שהזרועות שלה תופסות חלק גדול מהשטח של המרפסת וזה ודאי חיסרון.

 

פרגולה תלויה

פרגולה תלויה לעומת זאת היא פרגולה עם שתי זרועות, כאשר הצד השני שלה תלוי ונתמך על גבי הקיר של הבית. היתרון של הפרגולה הזו בא לידי ביטוי בכך שניתן לנצל את השטח של המרפסת בצורה טובה יותר. אגב, שתי הפרגולות שדיברנו עליהן אינן חשמליות אלא ידניות, החיסרון לעומת פרגולה חשמלית בא לידי ביטוי בכך שלא ניתן לפתוח או לסגור את השלבים שלה, היא נשארת פתוחה תמיד.

סוככים

סוכך הוא פתרון נהדר למרפסת שמעליה לא מותקן גג, כמו למשל מפרסת בקומה אחרונה או מרפסת בבתים ישנים השחופה לכיפת השמיים. לסוכך יש 4 זרועות והוא מקורה בבד מיוחד שכל התפקיד שלו הוא לספק לכם הצללה לימים החמים של הקיץ. אחד הסוככים היותר נפוצים במרפסות הוא סוכך מרקיזה, סוכך מעוגל שנסגר בצורה מרשימה ומספק הצללה מושלמת מכל הצדדיים. הבד של המרקיזה הוא מרשים מאד והיא מספקת למרפסת מראה יוקרתי ואולי אפילו קצת וינטג', אין לנו ספק שהשכנים ל יוכלו להישאר אדישים למראה של הסוכך הזה.

סוכך זיפים למרפסת

סוכך נוסף ומעולה למרפסת הוא סוכך זיפים, סוכך מיוחד המספק הצללה רק לצדדים של המרפסת. הוא מתאים במיוחד למרפסות הממוקמות מתחת למרפסת של השכן, מרפסות עם גג בטון שמונע מקרני השמש לחדור מלמעלה. כך אתם יכולים להתקין סוכך זיפים שהוא סוכך מינימלי ומרשים מאד שיספק לכם הצללה מפני קרני המש שמאיימות לחדור מהצדדים.

יתרונות נוספים של פתרונות הצללה

מעבר להגנה מפני השמש והגשם, פתרונות ההצללה הללו יסייעו לכם לשמור על המרפסת נקייה ולא פחות חשוב מזה, על הפרטיות שלכם בבניין המשותף.

לסיכום

אם אתם מרגישים שהגיע הזמן להתחדש בפתרונות הצללה מצוינים למפרסות, אנחנו ממליצים לכם להתקין את אחד מפתרונות ההצללה שסקרנו במאמר זה. כך תוכלו לנצל את המרפסת לאורך כל שעות היום ולשהות בה גם בימים החמים של הקיץ.

נגישות