מורשת, תרבות והרבה כיף: הכול על מסע ישראלי

מדי שנה יוצאים אלפי בני נוער לחופשת הקיץ. במקום לחפש תעסוקה, אפשר ואף רצוי לשקול להירשם למחנה קיץ אשר מאפשר להוביל ליצירה של זמן איכות, הטמעה של ערכים וכן יצירה של קשרים חברתיים, כל זאת במסגרת של שהות במחנה הקיץ של מסע ישראלי. מדובר במסע מרתק אשר הצליח ברבות השנים להפוך לאירוע שיא המיועד בעבור תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ. מה חשוב לדעת אודות המסע אשר משלב בין מורשת, תרבות והרבה כיף? להלן הפרטים.

מסע ישראלי  – חוויה שאסור לפספס

מסע ישראלי הוא מחנה קיץ אשר פועל בהתאם לפדגוגיה ייחודית המבוססת על פעילות מאחדת אשר כוללת בין היתר מעגלי שיח, חיבור לארץ לצד מערך של פעילות התנדבותית אשר נועדה להוביל ליצירה של מענה ערכי ומשמעותי בעבור תלמידים מכל רחבי הארץ. את מסע ישראלי מנהל ארגון חינוכי הפועל מזה כ-15 שנים, כאשר ברבות השנים לקחו חלק במסע כ-300,000 משתתפים במסגרת של כ-1,900 מסעות. על פי התגובות האוהדות כמו גם העשייה החברתית הענפה, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מעולה בעבור תלמידים ותלמידות לקחת חלק פעיל, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של חופשת קיץ בלתי נשכחת המתבצעת במסגרת של שהות במחנה בעל ערכים של מורשת ותרבות המזוהה עם ערכי הארגון.

כמי שרואים בחוויה של בני הנוער כחלק מהותי, מסע זה משלב גם לא מעט אלמנטים של גיבוש והנאה המגיעים לידי ביטוי במסגרת של מעגלי שיח לצד פעילות חברתית. המחנה מיועד בעבור בוגרי כיתות ז', ח' וט' והוא מתקיים בחלקו הראשון בכפר הנוער ניר העמק אשר ממוקם בעמק יזרעאל, כאשר חדרי הלינה של המשתתפים מאובזרים ומיועדים ל-3-5 משתתפים, ובחלקו השני מתקיים בכפר מסע ישראלי בסמוך לעיר ירושלים.

 

 

יצירה של מענה ערכי בתנאי שטח

הייחודית של מחנה הקיץ נובעת בין היתר בשל השהות בתנאי שטח, לצד פעילות התנדבותית נרחבת המתבצעת כחלק בלתי נפרד משהות במחנה. טיול השטח מתבצע בליווי מלא מצד מדריכים מנוסים אשר מגיעים למחנה עם ניסיון עשיר בתחום, כאשר היכולת האישית כמו גם ההכשרה אותה קיבלו במסגרת המחנה מאפשרת להעביר את המשתתפים מסע עומק היוצר מענה ערכי ומשמעותי שייחרט היטב ויהפוך לחלק בלתי נפרד ומשמעותי מאוד מתהליך ההתבגרות של הבוגרים אשר לוקחים חלק במסע. עם ניסיון של שנים רבות, מדובר בהזדמנות אשר מאפשרת להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי גם ביצירה של חופשת קיץ משמעותית, לצד חיזוק הקשרים החברתיים בגילאים צעירים.

ביקוש גבוה – מהרו להירשם

לאור ההצלחה של מחנה הקיץ, ההרשמה נפתחה וכעת מאפשרת גם לכם לקחת חלק ולהצטרף למחנה קיץ שמצליח להוביל ליצירה של חוויה בלתי נשכחת, כאשר מי שעומד בראש העמותה הוא האלוף לשעבר אליעזר שקדי לצד שורה ארוכה של דמויות ציבוריות מוכרת, כמו למשל מרים פרץ. באתר של מסע ישראלי תוכלו לקבל מידע מורחב אודות ההנהלה וכן על שיתופי הפעולה עם משרד החינוך, ובהתאם לכך לקחת חלק בפעילות ענפה ובעלת השפעה חיובית מאוד על בני נוער מכל רחבי הארץ אשר לוקחים חלק במחנה הקיץ.

לסיכום

מחנה הקיץ מסע ישראלי הוא מחנה בעל ערכים חברתיים וערכיים שהפכו את מחנה הקיץ למבוקש מאוד. כמי שרואים בחוויה כחלק בלתי נפרד מחיבור למורשת, ערכים וזהות יהודית, אין ספק כי מדובר בהזדמנות שאותה אסור לפספס, כאשר דרך האתר הרשמי של העמותה ניתן לקבל פרטים נוספים וכן להירשם, מתוך מטרה להצטרף לאלפי התלמידים והתלמידות אשר לקחו חלק בפעילות ברבות השנים, בעלות כספית אטרקטיבית.

נגישות