יוצאים לטייל ולא שוכחים אף אחד ברכב: 5 טיפים מעולים שיעזרו לכם לדאוג שכולם יצאו מהאוטו

אחת מהתופעות המסוכנות ביותר היא שכחת ילדים ברכב המתרחשת לרוב על רקע של הסחת דעת. מדובר במקרים שעלולים להסתיים בטרגדיה, בייחוד בתקופת הקיץ החמה. במדריך הזה נציג בפניכם חמישה טיפים מעולים שיעזרו לכם לדאוג לכך כי כולם יצאו, וניתן יהיה להתחיל את הטיול ברחבי הארץ. מהם חמשת הטיפים שאותם תוכלו ליישם כבר עכשיו בדרך לטיול? להלן הפרטים.

התקנה של מערכת טכנולוגית לשכחת ילדים

עולם הטכנולוגיה מצליח לחולל שינוי משמעותי בכל תחום בחיים, כולל תחום הרכב. השאלה איך מונעים שכחת ילדים ברכב? לא נעלמה מעיניהם של מפתחים אשר הצליחו להוביל להקמה של מערכות טכנולוגיה מתקדמות אשר מאפשרות לזהות את הנפח, לחץ קול או כל אלמנט אחר של היושבים בחדר, ולהתריע באמצעות צפצוף או התראות קוליות לגבי הישארות של ילדים ברכב. מדובר בדרך מצוינת לנצל את הטכנולוגיה, כל זאת לטובת בדיקה כי כולם יצאו מהאוטו וכי חלילה לא נותר ילד ישן בתוך הרכב.

השארת ציוד לילד הילדים

על מנת לזכור כי הילדים נמצאים מאחורה, אפשר להשאיר את הציוד של הטיול מתחת לרגליים שלהם, ובהתאם לכך להוביל לקבלת תזכורת אשר תאפשר לכם גם לאסוף את הציוד אבל גם לא לשכוח להוציא את הילדים ממושבי הבטיחות. מדובר בטכניקה מוכרת שנועדה להפחית את הסחות הדעת ולאפשר לכם לוודא בקלות כי הילדים יצאו מהרכב אבל גם לוודא כי לקחתם את כל הציוד הנדרש לטובת טיול מושלם.

הימנעות משימוש במכשיר הנייד

אחת הסיבות הנפוצות להסחת דעת שנוצרת ומשפיעה על שכחת ילדים ברכב היא המכשיר הסלולר.  מחקרים כבר מצאו כי שימוש במכשיר הסלולרי מגביר את הסיכוי לתאונה, אולם גם שיחה ארוכה או מענה להודעות עלול להוביל לשכחת ילדים ברכב לפני הטיול. לפני שיוצאים מהרכב הכניסו את המכשיר הנייד לתיק והתחילו להתארגן ביחד עם הילדים לקראת הטיול, כאשר זכרו כי כל שימוש במכשיר הנייד בזמן נהיגה עלול להיות מסוכן ולהשפיע על הנהיגה שלכם, בייחוד אם אתם משלבים במסגרת הטיול גם נהיגת שטח אתגרית.

 

 

התקנה של אפליקציה

לאור מספר המקרים הגבוה של שכחת ילדים, יצאו לא מעט אפליקציות שנועדו לסייע להורים לוודא כי הילדים יצאו מהרכב ואף אחד חלילה לא נשכח. מדובר באפליקציות אשר משלבות מצלמה קדמית ואחורית המאפשרת לבחון בזמן אמת האם מישהו נשאר ברכב, לצד תזכורת כי ילדים נמצאים איתכם.

נעילת הרכב

אחת מהסיבות השכיחות לשכחת ילדים נובעת בעקבות כניסה של ילדים באופן עצמאי לרכב, מבלי שההורים שמים לכך לב. לאחר שהילדים יצאו מהרכב ואספתם את כל הציוד שלכם, מומלץ לוודא כי הרכב נעול ובמידת הצורך גם לנעול אותו שוב, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הילדים לא יצליחו להיכנס באופן עצמאי ובהתאם לכך חלילה להילכד בתוך הרכב.

לסיכום

שכחת ילדים ברכב מתרחשת לא רק כאן בישראל אלא בכל רחבי העולם. מדובר בתופעה מסוכנת מאוד שעלולה להסתיים באסון, ועל כן יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווה דרך מצוינת לוודא כי כולם יצאו מהרכב וכי ניתן להתחיל בטיול בראש שקט. אם הילדים נוסעים לטיול עם מדריכים או בני משפחה אחרים, מומלץ להתקשר לנהג ולוודא כי הילד יצא מהרכב והגיע ליעד בשלום, בשביל השקט הנפשי שלכם ועם יכולת ליצור גם תזכורת בעבור הנהג – כך שהוא יבצע בדיקה נוספת, רגע לפני שמתחילים בטיול.

נגישות