גוף ונפש: 5 ספרים רוחניים מומלצים שילוו אתכם בטיול הבא שלכם במזרח

מתכננים את הטיול הגדול למזרח? הרבה אנשים בוחרים לטוס למזרח כדי להתחבר לעצמם ולעבור מסע רוחני, וישנם ספרים שיכולים לסייע בכך. במהלך ההיסטוריה נכתבו הרבה ספרים אודות חכמת המזרח ומודעות עצמית, מהם ניתן לקחת השראה לחיים שלווים ומאוזנים יותר. במאמר שלפניכם פירטנו על חמישה ספרים בדרך להארה עצמית.

ארבע ההסכמות / דון מיגואל רואיס

מיגואל נולד למשפחה של מרפאים וגדל במקסיקו על ידי אם מרפאה ואב שאמן. למרות ציפיות המשפחה שמיגואל יאמץ את המורשת המשפחתית ויעביר הלאה את הידע הטולטקי, בחר מיגואל ללמוד רפואה ולהפוך למנתח. בשנת 1970 הוא עבר תאונת דרכים, בעקבותיה התחיל בחקירה עצמית אינטנסיבית. ארבע ההסכמות הוא בעצם מדריך מעשי לחופש אישי, בו מתאר מיגואל כיצד התמסר לרכישת ידע של החכמה העתיקה של האבות הקדמונים, למד על מקור האמונות המגבילות וכיצד הן גוזלות את השמחה ויוצרות סבל מיותר. ארבע ההסכמות, המבוססות על החוכמה הטולטקית, מעניקות ידע שיכול להפוך את החיים לחוויה של חופש, אהבה ואושר אמיתי.

כוחו של הרגע הזה / אקרהט טול

רוב המחשבות שלנו כבני אדם מוקדשות לעבר ולעתיד, בעוד המציאות היחידה בה אנו פועלים היא ברגע הזה. אקרהט טול הוא מורה רוחני גדול ומוערך, ובספרו הוא מציג בצורה פשוטה איך להגיע אל האמת והאור שכבר נמצאים בתוכנו, וכיצד להבחין במחשבות הטורדניות במוחנו כדי שנוכל לפעול מתוך השקט הפנימי המחבר אותנו לחופש ולהווה. זהו מדריך למדיטציה ולתובנות המסביר כיצד להפחית את הסטרס בדרכים טבעיות ובאמצעות הקשבה עצמית, ובכל פעם שחוזרים אליו הוא עשוי להעניק עומק ומשמעות חדשים.

 

 

הנזיר שמכר את הפרארי שלו / רובין שארמה

הספר מגולל את עלילותיו של ג'וליאן מנטל, עורך דין מוצלח שחוטף התקף לב באמצע אולם בית המשפט. ההתמוטטות הפיזית שלו מביאה אותו למשבר רוחני, שגורם לו להתבונן על דרך חייו ולחפש תשובות לשאלות קיומיות. הוא יוצא למסע במזרח בתקווה למצוא אושר ומימוש עצמי, מגלה שם שיטות עוצמתיות לשחרור של הגוף, הנפש והנשמה ולומד לחיות חיים בעלי רגש ושלווה. הסיפור מחבר בין חכמת המזרח לעקרונות ההצלחה של המערב, ומראה את הדרך לחיים בעלי אומץ, איזון ושמחה.

האלכימאי / פאולו קואלו

הספר מגולל את סיפורו של אדם הנוטש את אורח חייו כדי להגשים חלום. במהלך המסע הוא מגלה את החוכמה שבהקשבה לעצמינו, על היכולת לזהות סימנים המופיעים במסלול חיינו, על החשיבות של התבוננות עצמית ועל הצורך ללכת בעקבות החלומות שלנו. האלכימאי הפך במהרה ועם יציאתו לרב מכר עולמי, תורגם לעשרות שפות וזכה בפרסים.

אתה יכול לרפא את חייך / לואיז ל' היי

לואיז מציגה בספרה את הניסיון והמידע שהיא רכשה לריפוי עצמי, לאחר שחלתה בסרטן חשוך מרפא אך הצליחה לרפא את עצמה. לואיז מלמדת כלים פרקטים להתמודדות עם פחדים הנוגעים למחלות ולגורמיהן. היא מקדישה את חייה לעזרה לזולת, ומדריכה כיצד לגלות את הכוחות היצירתיים שבנו ולמצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בנו. הספר מהווה השראה להתגברות על מכשולים המונעים מהאדם ליהנות מבריאות שלמה ולהשיג את מטרותיו.

לסיכום

ישנם הרבה ספרים מהם ניתן לקחת השראה לחיים מלאי משמעות ושלווה. אנשים שמחפשים את הדרך להגשמה עצמית יכולים להיעזר בספרים על מודעות עצמית, המגלמים בתוכם את רזי חכמת המזרח ומעניקים ידע ושיטות פרקטיות. אם אתם מתכננים לטוס למזרח וגם אם לא, מומלץ לקרוא את אחד הספרים כדי להתחבר לאני הפנימי ולהקשיב לרחשי הלב.

נגישות