מאומגה 3 ועד ג'ינסנג קוריאני: 5 תוספי תזונה שישמרו עליכם הכי בריאים שיש

הרבה אנשים נוטלים תוספי תזונה, פתרון פשוט וקל לשמירה על חיוניות הגוף ואספקה של חומרים שהגוף לא מייצר באופן טבעי, או מייצר ברמה פחותה. אם החלטתם ליטול תוסף תזונה, כדאי להתייעץ עם רופא שיתשאל אתכם על ההיסטוריה הרפואית שלכם, ולפי האבחנה ידע להתאים את התוסף המתאים במינון המדויק לכם. במאמר שלפניכם ריכזנו חמישה תוספי תזונה שכדאי שתכירו.

אומגה 3

אומגה 3 מכילה שלוש קבוצות של חומצות שומן בלתי רוויות אשר חיוניות לבריאותו ותפקודו התקין של הגוף. מוצר טבע בריא זה ניתן לצרוך באופן טבעי מאכילת דגים, או ליטול כתוסף מזון. צריכה של אומגה 3 בצורה קבועה ובמינון המתאים תורמת לאיזון בין חומצות השומן, מסייעת לתהליכים המתרחשים במוח ובמערכת העצבים, מגנה על הגוף במצבי חרדה, מפחיתה את הסיכון לחלות במחלות לב ומסייעת למבנה התקין של כלי הדם.

כורכומין

שורש צמח הכורכום ידוע בסגולותיו הרפואיות. החומר הפעיל בכורכום הוא הכורכומין, הנותן לו את צבעו הכתום וממנו מפיקים את תוסף התזונה המוכר, המסייע כנגד דלקות, נוגד סרטן, מגן על הכליות והמעיים, מטפל באלרגיות ועוד. נטילת תוסף כורכומין במינון המתאים ובאופן מפוקח מסייע בהקלה על כאבי מפרקים, הקלה במצבי סטרס וחרדה, איזון רמות הסוכר וחיזוק המערכת החיסונית ומערכת העיכול. לפני שאתם רוכשים את תוסף התזונה הזה, כדאי שתדעו שקיים הבדל בין כורכום לכורכומין: תוסף תזונה המכיל רק כורכום לרוב לא מכיל את החומר הפעיל הנמצא בכורכומין, ועשוי להיות לא יעיל.

פרוביוטיקה

חיידקים פרוביוטיים נמצאים בגוף באופן טבעי במערכת העיכול ועוזרים לתפקודו התקין ובפרט למערכת החיסון. כאשר נוטלים אנטיביוטיקה לטיפול במחלות חיידקיות, עלולה להיות ירידה גם בכמות החיידקים הפרוביוטיים, לכן כדאי ליטול תוסף פרוביוטי לפי הנחיית הרופא המטפל. הפרוביוטיקה שומרת על האיזון בין החיידקים ה"טובים" לבין החיידקים ה"רעים", ומחזירה לגוף את החיידקים ה"טובים" שנפגעו בגלל האנטיביוטיקה. פרוביוטיקה מסייעת גם למנוע מחלות זיהומיות בדרכי העיכול והנשימה, וכן מגנה על הגוף מפני מחלות דלקתיות במעי.

 

 

ויטמין D

ויטמין D הינו ויטמין חיוני שמיוצר באופן טבעי בגוף, אך אפשר לצרוך אותו גם דרך מזונות או תוספי תזונה. הוא חיוני לבריאות ובניית העצמות, מגן על מערכת הנשימה, הלב והמוח. כמו כן, הוא עשוי למנוע התפתחות סכרת, סרטן, מחלות לב ומחלות מעי דלקתיות. תוסף התזונה של ויטמין D מגיע כנוזל טיפתי או טבליות, שלרוב מכיל גם סידן לשמירה ובנייה של עצמות הגוף. תת-צריכה של ויטמין D עלולה לגרום לעצמות להיות רכות ושבירות וכן להחלשת השרירים. חוסר בוויטמין זה נובע מחשיפה מועטה לשמש, לכן חשוב להיבדק כדי לוודא שהרמות של ויטמין D בגוף תקינות, ובמידת הצורך ליטול תוסף תזונה של ויטמין זה, בהתאם לממצאים והמלצת הרופא המטפל.

ג'ינסנג קוריאני

ג'ינסנג קוריאני הוא צמח מרפא מרפואת המזרח, שהשורש שלו הינו בעל סגולות ריפוי רבות ומכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים רבים. תוסף ג'ינסנג יכול לחזק את המערכת החיסונית, לתמוך בטיפול נגד תאים סרטניים, מגן על הגוף מפני וירוסים בחיידקים, משפר את הקוגניטיביות ומאזן את רמות הסוכר והכולסטרול.

לסיכום

תוספי תזונה כמו כורכומין, פרוביוטיקה או אומגה 3 יכולים לתמוך ולסייע למגוון תהליכים המתרחשים בגוף, שכן לעיתים הגוף דורש אספקה חיצונית של חומרים הדרושים לתהליכים המתרחשים בו ולבניית תאים ורקמות. כדאי ליטול תוספי תזונה אלה בהתאם להמלצת רופא ולאבחנה הרפואית שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות