נוסעים לחו"ל? אל תאכלו יותר ממה שאתם צריכים – ותשמרו על התפריט

נסיעה לחו"ל לטובת טיול זוגי או משפחתי מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של זמן איכות, מנוחה ובאופן טבעי, חשיפה להיצע קולינרי שיכול בהחלט להוביל לעלייה ניכרת במשקל. למעשה, במקום להרגיש שאתם מנהלים את הטיול שלכם סביב אוכל ואף חשים כבדות מסוימת, ניתן ואף רצוי להיצמד לתפריט, וזאת על ידי נקיטת מספר פעולות. מהן? להלן טיפים מצוינים שבהם תוכלו להיעזר, לטובת יצירה של טיול מושלם – ונטול קלוריות מיותרות:

שמירה על תנועה

בזמן החופשה חשוב מאוד לשמור על פעילות גופנית קבועה. במקום לעלות במעלית, בחרו במדרגות ואם אפשר הגיעו לחדר הכושר במלון שלכם לטובת אימון ספורטיבי שנמשך בין חצי שעה ועד שעה לכל היותר. כיום ברוב המלונות בעולם ישנו חדר כושר מאובזר הפתוח כמעט לאורך כל היום, ועל כן עוד לפני שאתם טסים תדאגו לארוז איתכם את בגדי הספורט כמו גם נעלי ספורט, כך שלא יהיו לכם תירוצים.

אל תעמיסו

הפיתוי להעמיס על הצלחת שלכם בזמן השהות בחדר האוכל של המלון הוא פיתוי שכל אחד מאיתנו מכיר בעת חופשה. יחד עם זאת, זכרו כי גם במספר ימים אתם עלולים להעלות במספר ולהתקשות מאוד להוריד את הקילוגרמים המיותרים, כל זאת בעקבות העמסת יתר של אוכל על הצלחת. בחירה מושכלת באוכל בחדר האוכל מבוססת על כל אבות האבות ותוך שימת דגש על פירות כמו גם ירקות טריים, כל זאת מתוך מטרה לשמור על תפריט התזונה האישי שלכם.

נוסעים לחו"ל? אל תאכלו יותר ממה שאתם צריכים - ותשמרו על התפריט

אכילה איטית

המוח יודע לזהות רק לאחר כ-20 דקות מתום הארוחה כי אנו שבעים. אכילה מהירה עלולה להוביל לא רק לעלייה בסך הקלוריות אלא גם לתחושת שובע שאינה נגמרת, וזאת גם במידה והקפדתם על התפריט היומי שלכם. הקפידו לאכול לאט וכן להקפיד על שתייה מרובה של מים במקום שתייה מוגזת או מתוקה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לתחושת שובע – ולאורך זמן.

נשנושים מהבית

במקום למצוא את עצמכם רוכשים נשנושים עם ערך קלורי גבוה, העדיפו להביא איתכם מהבית חטיפי אנרגיה או נשנוש דל קלוריות שאתם אוהבים ומתחברים. בכך, תוכלו להימנע מהוצאה כספית כמו גם מנשנוש שיגרום לעלייה במשקל, כמו למשל ממתקים או חטיפים. בנוסף, רצוי לבחור בפירות טריים על פני חטיפים, מאחר והם גם בעלי ערך קלורי נמוך אך גם מספקים לכם את כל המינרלים, ויטמנים כמו גם ברזל הדרוש לכם.

לסיכום

יציאה לחופשה מעבר לים איננה מחייבת עלייה משמעותית במשקל, אלא להפך. עם תכנון נכון של ארוחות, אכילה איטית, הימנעות ממזון עתיר קלוריות ושומן וכן הקפדה על צלחת אחת בלבד – תוכלו לשמור על המאזן הקלורי ועל הדיאטה שלכם, מבלי לחוש כבדות או עומס.

נגישות