רגע לפני הטיול נתפס לכם הגב? יש מה לעשות! 5 טיפים שיוכלו להקל על הכאב

אנשים שמרבים לטייל ולא שומרים על יציבה נכונה או סוחבים תיק כבד לרוב יסבלו מכאבי גב, תופעה נפוצה שפוגעת באיכות החיים של אנשים רבים. במאמר שלפניכם נציג מספר טיפים שיעזרו לכם להתגבר על כאבי הגב, כדי שתוכלו לצאת לטיול הבא ללא חשש לכאבים.

כאבים בגב – למה זה קורה?

כאבי גב תחתון הינם בעיה רפואית נפוצה שכ-80% מכלל האוכלוסייה עלולים ללקות בה. אנשים שסובלים מכאבים בגב התחתון מדווחים על קושי בריכוז, עייפות וחוסר מוטיבציה. הגורמים לכאב גב תחתון מגוונים, ביניהם הרמת משאות כבדים, מתיחת של שרירי הגב או ישיבה ממושכת. אם אתם רוצים לטייל אך סובלים מכאבים בגב, יש מספר טיפים ודברים שכדאי לכם ליישם כדי להקל על הכאבים:

הרפיה

אחד הגורמים לכאבים בגב הוא מתח נפשי, דבר שעשוי להיפתר על ידי תרגילי הרפיה ורגיעה. הנפש הגוף קשורים אחד לשני, ואדם שנמצא בסטרס רוב שעות היום עלול לחוות גם כאבים בגב. ניתן לבצע הרפיה באמצעות מדיטציה, דמיון מודרך או האזנה למוזיקה באוזניות. תחושת הרוגע משחררת הורמונים שמסייעים להקלה על כאבי הגב ומרפים את השרירים התפוסים.

דיקור סיני

דיקור סיני עשוי להיות יעיל מאוד עבור כאבי גב או גב תפוס. לפי הרפואה הסינית, כאבים, ובפרט כאבי גב, נוצרים כתוצאה מחסימה של אנרגיית הצ'י בגוף. במהלך טיפול בדיקור סיני, המטפל נועץ מחטים זעירים בנקודות שונות על גבי הגב שעוזרות להזרים את הדם לאזור ולחדש את זרימת האנרגיה בגוף, מה שמסייע לשחרור הורמונים משככי כאב וכן חומרים נוגדי דלקת שמסייעים בהקלה על כאבי גב.

 

 

כרית חימום

חימום האזור הכואב עשוי לחדש את זרימת הדם ובכך להקל על הכאב. אפשר למלא מים חמים בבקבוק חימום, לחמם כרית ייעודית במיקרוגל ואפילו להניח מגבת חמה ומגולגלת על האזור הכואב. החום יביא לתחושת הקלה ויפחית את תחושת הכאב בגב. אפשר גם להכין אמבטיה חמה ולשהות בה כדי להקל על כאבי הגב. כרית חימום אולי לא תפתור את הבעיה לחלוטין, אך עשויה להקל באופן משמעותי כדי שתוכלו להמשיך לתפקד.

פעילות גופנית

יש הטוענים כי פעילות גופנית מתונה עשויה לשחרר את הכאב והמתח בגב. כדאי לנסות לבצע מתיחות קלות של הגב, סיבובי אגן וכן לנוע כל חצי שעה אם אתם יושבים באופן ממושך. פעילות גופנית מחזקת את שרירי הליבה, משפרת את מצב הרוח ועשויה להפחית את הסיכון להתפתחות דלקות או כאבים בגב. לפני הפעילות הגופנית כדאי לבצע חימום כדי שהשרירים לא ייתפסו, וכן להיות קשובים לעצמכם ולהשתדל לא להעמיס על הגוף ולבצע פעילות מואצת.

חגורת גב

היא אולי נראית מסורבלת ומגושמת, אבל היא יכולה להקל על אנשים הסובלים מכאבי גב. חגורת גב תומכת ומייצבת בצורה נכונה את הגב, וכן מחממת את האזור ושומרת על תנוחה נכונה ויציבה. לרוב פיזיותרפיסט ימליץ על חגורת גב במקרים של כאבים חמורים. את החגורה יש להניח סביב הגב והמותניים, השימוש בה לא מכאיב והיא מסייעת ליישר את הגב כדי למנוע ולהקל על הכאבים.

לסיכום

כאבים בגב הינם תופעה נפוצה בקרב אנשים שאוהבים לטייל. אם גם אתם חווים כאבי גב, כדאי שתדעו שיש שיטות ביתיות להקלה על הכאב, כמו כרית חימום והרפיית השרירים, וכן שיטות בהמלצת איש צוות רפואי כמו התאמת חגורת גב ודיקור סיני.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות